هیدروتراپی یا آب درمانی به عنوان یكی از روشهای درمانی مؤثر در كاهش ضایعات در توانبخشی مطرح می باشد.

همچنین درمان به روش هیدروتراپی در کنترل بیماری‌های مزمن از قبیل رماتسیم مفاصل و رماتیسم استخوان‌ها کارساز است.

استفاده از هیدروتراپی در کمردرد؛ درمان بیماری‌های ریوی ، تنگی نفس، تصلب بافت‌ها، امراض نخاعی، کمردرد و همین طور در رهائی از میگرن مؤثر است. وقتی شخص به زیر آب فرو می‌رود احساس بی‌وزنی می‌کند. در این زمان بدن از کشش همیشگی جاذبه قطع می‌شود. آبی که در حال حرکت است گیرنده‌های حس لامسه روی پوست را تحریک کرده و باعث آزاد کردن ماهیچه‌های منقبض و افزایش جریان خون شده و این حرکت آب باعث احساسی همچون ماساژ می‌شود.

به دنبال ایجاد تاثیرات فیزیولوژیکی فوق در بافت ها و اندام های بدن، یک سلسله تاثیرات درمانی در فرد مشاهده می شود، از جمله در اثر افزایش جریان خون و بهبود وضع تغذیه در اندام ها و دفع سریع مواد زاید، گرفتگی و اسپاسم عضلات فرد، بر اثر وقوع تغییرات مذکور، از بین می رود.در آب درمانی دمای آب ، مدت استفاده از آب و تعداد جلسات درمانی ، متناسب با شدت بیماری و شرایط جسمی و روانی بیمار تنظیم می شود.

 

موارد کاربرد آب درمانی :

کاهش درد و گرفتگی عضلانی ، ریلکسیشن ، حفظ و افزایش دامنه حرکتی اندام ها ، بازآموزی فعالیت عضلات فلج ، تقویت عضلات ، پیشرفت دادن حرکات جهت راه رفتن ، رفع محدودیت حرکتی و یا پیشگیری از آن ، افزایش حجم تنفسی و کارکرد بهتر ریه ها ، کاهش اسپاسم ، کاهش درد از طریق تقویت عضلات

آقایان

روزهای دوشنبه ، چهارشنبه : 19:30 الی 22:30

روزهای یکشنبه ، سه شنبه ، پنجشنبه :

15 الی 22:30

بانوان :

روزهای شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه : 8 الی 19

روزهای یکشنبه ، سه شنبه ، پنجشنبه : 8 الی 14